Aktualności

Zdalne obchody Święta Niepodległości

102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stanowi wspaniałą okazję do refleksji nad naszą przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Tegoroczne nietypowe obchody święta państwowego przybrały formę zdalną.

Utalentowani uczniowie z klasy 2 c oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Dawid Tryk z klasy 2 a nagrali wzruszające wystąpienia o tematyce patriotycznej. Myślą przewodnią wypowiedzi były słowa wypowiedziane wiele lat temu przez jednego z najbardziej charyzmatycznych Polaków  XX wieku – Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej”. Ważnym akcentem montażu słowno-muzycznego były słowa otuchy skierowane do uczniów i nauczycieli przez Panią dyrektor Elżbietę Szczypior–Ros. Za techniczną stronę przedsięwzięcia była odpowiedzialna pani Magdalena Kurat.

Dodatkowo uczniowie wszystkich klas mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę historyczną, biorąc udział w zdalnym konkursie przygotowanym przez nauczyciela historii pana Łukasza Reiter na platformie Quizizz. Na najlepszych czekają słodkie upominki ufundowane przez dyrekcję. Zostaną one wręczone zwycięzcom, po powrocie do nauczania stacjonarnego.

Łukasz Reiter

nauczyciel historii

Galeria zdjęć