Aktualności

XXXIII Konkurs Wiedzy o Pomorzu w naszej szkole

Pomysłodawcą i organizatorem Konkursu Wiedzy o Pomorzu jest Klub Studencki Pomorania. Głównym celem rywalizacji jest sprawdzenie wiedzy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z zakresu historii, literatury i geografii Pomorza. Dodatkowo udział w konkursie mobilizuje młodzież do samodzielnego zdobywania i pogłębiania wiedzy o regionie, w którym mieszka.

W Branżowej Szkole I stopnia w Sierakowicach nie zabrakło ambitnych uczniów zainteresowanych regionem kaszubskim i rywalizacją. W pierwszym etapie 19 listopada 2021 roku wzięło udział 16 uczniów z różnych klas.

Arkusz testowy składał się z pytań zamkniętych z czterema wariantami odpowiedzi oraz pytań otwartych. Test nie należał do najłatwiejszych i wymagał wszechstronnej wiedzy z historii, geografii i literatury. Po sprawdzeniu testu stało się jasne, że bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Penk z klasy III c. Ostatecznie aż cztery osoby zakwalifikowały się do kolejnego etapu, który odbędzie się na terenie Uniwersytetu Gdańskiego. Warto wspomnieć o dobrym wyniku Mateusza Piocha, Anny Penkowskiej oraz Moniki Wolskiej. Życzę powodzenia w etapie wojewódzkim.

Łukasz Reiter

nauczyciel historii