Aktualności

Spotkanie klas branżowych z przedstawicielami z MCIZ i EURES

W ostatnim czasie uczniowie klas klasy IA, IIB, IIIA, IIIB mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Gdańsku.  

Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, jakie są możliwości pracy za granicą, najbardziej poszukiwane zawody w różnych krajach europejskich oraz jakie formalności należy dopełnić, aby legalnie podjąć pracę poza granicami naszego kraju. Doradca EURES przedstawiła również korzyści związane z pracą za granicą, należy do nich możliwość rozwoju zawodowego, zdobycie nowych umiejętności oraz poznawanie różnych kultur i tradycji.

Na kolejnym spotkaniu uczniowie poznali bardzo dużo praktycznych informacji, które stały się inspiracją do efektywnego poszukiwania pracy. Dzięki zdobytym wskazówkom i wsparciu eksperta, wielu bez wątpienia poczuło się pewniej znając odpowiednie metody poszukiwania pracy.

Podsumowując, spotkanie w ramach doradztwa zawodowego było niezwykle wartościowym doświadczeniem, które otworzyło oczy młodzieży na szereg możliwości związanych z pracą w Polsce i za granicą.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować pani Agnieszce Lutowskiej i Patrycji Kużel, za wyczerpujące informacje i za nawiązaną współpracę.

Aleksandra Labuda

doradca zawodowy