Aktualności

Jesienna wyprawa uczniów klasy III b

Trzecia klasa to dla większości uczniów czas na intensywne przygotowania do egzaminu zawodowego i praca nad zdobywaniem jak najlepszych ocen ale czy znajdzie się jeszcze czas na integrację zespołu? OCZYWIŚCIE, ŻE TAK!!!

Klasa 3b wraz z wychowawcą Aleksandrą Labuda wybrali się na jesienną wyprawę do leśnego bunkra w Mirachowie oraz zabawę integracyjną Paintball w Gowidlinie.

Jesienna aura pokazała walory tajemniczego Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Podczas spaceru uczniowie podziwiali piękno rezerwatu w tym m.in. jezioro Lubygość oraz groty Mirachowskie. Aby dodatkowo wzmocnić obserwację uczniów wychowawczyni przygotowała małą grę zespołową. Uczniowie z chęcią poszukiwali odpowiedzi na pytania, które można było „realnie” znaleźć podczas wyprawy. Bunkier „Ptasia wola”oraz miejsce pamięci było bez wątpienia ciekawą lekcją historii, którą uczciliśmy minutą ciszy.

Nie zabrakło w naszej wyprawie elementów integracyjnych oraz czasu na „relaks” połączonego z adrenaliną. Prosto z Mirachowa wyruszyliśmy do Gowidlina, gdzie wzięliśmy udział w grze zespołowej Paintball. Była to świetna okazja do rozwinięcia umiejętności komunikowania się, twórczego myślenia i nauki przestrzegania zasad. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Mam nadzieję, że uda się jeszcze w niedalekiej przyszłości zorganizować podobny wyjazd. Hmmmm…. Może z okazji ukończenia szkoły?

Poniżej fotorelacja: