Aktualności

Szlachetna Paczka w dobie pandemii? Oczywiście, że tak!!!

Dzięki dobremu sercu i zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach udało się nam zorganizować pomoc w postaci „Szlachetnej Paczki” dla dwóch rodzin z naszej gminy.  

Organizacja akcji z wiadomych przyczyn nie była łatwa. Początkowo baliśmy się, że społeczność szkolna nie będzie mogła się zaangażować w zbiórkę darów. Jednak, jak mówi przysłowie: „dla chcącego nic trudnego”. Nasi uczniowie wykazali się wielkim sercem i niezwłocznie zaczęli działać. Dzięki temu, na początku grudnia, w pełnym reżimie sanitarnym, grupa wolontariuszy mogła zacząć pakować świąteczne prezenty dla potrzebujących rodzin. Z satysfakcją informujemy, że nasza tegoroczna „paczka” przerosła wszelkie oczekiwania – poprawiliśmy wynik z ubiegłego roku o 50%!!! Ostatecznie przygotowaliśmy dar o łącznej wartości ponad 7.500 zł. Poza żywnością, środkami czystości i upominkami świątecznymi, udało nam się zebrać pieniądze na remont instalacji sanitarnej w mieszkaniu jednej z rodzin. Dla drugiej przygotowaliśmy niezbędne artykuły gospodarstwa domowego, w tym: lodówkę, pralkę, odkurzacz, żelazko, garnki, a także bon do sklepu meblowego oraz bon na odzież. Warto też podkreślić, że uczniowie BS I st. planują wiosną pomóc w remoncie domu i porządkach wokół posesji jednej z rodzin. Mamy nadzieję, że nic nie pokrzyżuje tych szlachetnych planów.  

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w działanie i wsparły tegoroczną akcję. Finał “Szlachetnej Paczki” wszystkich nas pozytywnie zaskoczył, a obdarowane rodziny były bardzo wdzięczne za okazaną pomoc i ze wzruszeniem przyjęły naszą paczkę z rąk wolontariuszy. Być może to doba pandemii spowodowała, że nasi uczniowie są bardziej otwarci na akcje charytatywne i gotowi do pomocy? Jednego jesteśmy pewni – dobro zawsze powraca, dlatego pamiętajcie – warto pomagać!!! 

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu  
„Prosto z serca”