Aktualności

Święto Niepodległości

„Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”. marszałek Józef Piłsudski
11. listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Podczas apelu przygotowanego przez klasę I b BS, III TEA5 oraz III TŻ5 świętowaliśmy 103 rocznicę dnia, kiedy wraz z końcem pierwszej wojny światowej w 1918 roku Polska odzyskała wolność. Uczniowie przygotowali spektakl, który w 20 scenach zobrazował najważniejsze wydarzenia historyczne w naszym kraju, od Chrztu Polski po ustanowienie III RP. Chcieli w ten sposób nakłonić widzów do zadumy nad losami ojczyzny. Tradycyjnie przyłączyliśmy się również do akcji „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o 11:11 wszyscy dumnie zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. 
Dziś mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą – swoje życie. Obchody 11 listopada to wyraz naszego szacunku dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów. To nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. W Branżowej Szkole I stopnia w Sierakowicach nie mamy wątpliwości, że godne i uroczyste uczczenie Święta Niepodległości to nasz moralny obowiązek, jako Polaków i ludzi szanujących wolność narodów.

Wychowawczynie klas IB, III TEA5, III TŻ5