Aktualności

Eko aktywni podczas zdalnego nauczania – akcja młodzieży ZSP i BS I st. w Sierakowicach

W związku z tym, iż 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Branżowej Szkole I stopnia w Sierakowicach zorganizowano akcję pod hasłem: „Młodzież ZSP i BS I st. w Sierakowicach eko aktywna podczas zdalnego nauczania”. W akcji, która trwała od 12 do 19 kwietnia, uczestniczyło około 300 uczniów z pierwszych i drugich klas obu szkół.

Celem działania było:

– budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej młodzieży oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne,

– promowanie nieśmiecenia,

– wyszukiwanie i w miarę możliwości usuwanie małych wysypisk śmieci,

– sprzątanie śmieci w miejscowościach zamieszkanych przez młodzież uczęszczającą do naszych szkół.

Podczas tej akcji uczniowie zebrali kilkaset worków śmierci, głównie z lasów, z terenów wokół jezior i poboczy dróg. Każdy uczestnik miał również wykonać dokumentację zdjęciową, jak wyglądało miejsce, z którego pozbierał śmieci przed, w trakcie i po sprzątaniu. O efektach pracy uczniów najlepiej świadczą nadesłane fotografie. Zdjęcia będziemy publikować sukcesywnie na szkolnych Facebookach począwszy od 22 kwietnia. Codziennie zamieścimy fotografie uczniów innej klasy.

Akcja ta pokazała, że młodzieży zależy na tym, by w naszych miejscowościach było czyściej, a śmieci zawsze były wyrzucane do kosza, a nie pozostawiane w dowolnym miejscu. Pamiętajmy o przysłowiu: „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. To od nas wszystkich zależy, jak będzie postrzegana nasza gmina!

Nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych

Galeria zdjęć