Aktualności

Akcja WOŚP – bo… warto pomagać!

Branżowa Szkoła I stopnia i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach wzorem lat ubiegłych zagrały razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!!! W niedzielę 31 stycznia 2021 roku uczniowie ZSP i BS I st. we współpracy ze sztabem 29. Finału WOŚP przeprowadzili na terenie gminy Sierakowice zbiórkę pieniędzy dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu „Prosto z serca” stanęli na wysokości zadania. Niska temperatura nie przeszkodziła im w kweście na ten szlachetny cel.  Warunki w tym roku nie sprzyjały. Ograniczenia sanitarne wpłynęły na widocznie mniejszą liczbę osób poruszających się po miejscowościach. Jednak mieszkańcy gminy Sierakowice pokazali, że mają wielkie serca i byli bardzo hojni. Łącznie w gminie orkiestra zebrała ponad 36 tysięcy złotych.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i osobom, bez których ta akcja nie zaliczałaby się do tak udanych.

Szczególnie dziękuję naszym wolontariuszom: Oliwii Szwedzie, Nikoli Wojcieszak, Kindze Milewczyk, Dominice Konopackiej, Marysi Labudzie, Adrianie Złoch, Gabrysi Strzyżewskiej, Weronice Sychcie, Paulinie Niklas, Marcelowi Choszcz  i Karolowi Krefcie. Bez Was … ta akcja by się nie powiodła. Dziękuję!!!

Aleksandra Labuda

Galeria zdjęć